Kauno slaugos ligoninės darbuotojams skirtas meno projektas

2014 m. spalio – lapkričio mėn. Kauno slaugos ligoninėje, VšĮ Respublikinėje Kauno ligoninėje ir VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės filiale Slaugos Klinikoje vyko socialinis meno projektas „Menas žmogaus gerovei“. Projektą įgyvendino VšĮ Socialiniai meno projektai. Projekte slaugos darbuotojai dalyvavo kūrybinėje tapybos ant šilko dirbtuvių programoje, kurią vedė žinomos Kauno menininkės – Marijona Sinkevičienė ir Lina Drižiūtė – Malinauskienė. Dirbtuvių vadovės supažindino su tapybos ant šilko technika. Programos dalyvių sukurti darbai buvo pristatyti parodoje - Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje 2014 m. gruodžio 4 d., o po jos papuošė mūsų ligoninės aplinką.
          Jau trečius metus iš eilės vykstantis medicinos darbuotojams skirtas socialinis meno projektas 2014 metais siekė atkreipti dėmesį į slaugos darbuotojų sveikatą ir gerovę. Susiduriame su būtinybe stiprinti sveikatos priežiūros darbuotojų sveikatą ir gerovę, ieškoti priemonių streso patiriamo darbe mažinimui ir prevencijai. Europos Sąjungos šalyse slaugos darbuotojų sektorius yra laikomas vienu iš pavojingiausių psichologinio smurto atžvilgiu. Statistikos departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės duomenimis šios srities darbuotojai yra vieni iš dažniausiai patiriančių psichologinį smurtą darbe.
          Dalyvavimas kūrybinėje veikloje turi teigiamą poveikį asmens gerovei, padeda stiprinti sveikatą, sumažinti stresą, suteikia naujų žinių, patirties ir įgūdžių, padeda pažinti save ir kitus, sudaro saviraiškos galimybę, ugdo kūrybiškumą, komunikacinius gebėjimus bei empatiją, kūrybiškumas ir kūrybiškas požiūris skatina profesinį tobulėjimą.
          „Atkreipdami visuomenės dėmesį į sveikatos priežiūros specialistų sveikatą ir gerovę, projektą siekiame vykdyti nuosekliai, vis didesne apimtimi“, – sako VšĮ Socialiniai meno projektai direktorė Ieva Petkutė. 2012 m. projektas buvo LR Kultūros ministerijos užsakyto bandomojo socialinio meno projekto „Menas žmogaus gerovei“ dalis ir vyko Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose. 2013 m. projektas vyko Panevėžyje – Panevėžio slaugos ligoninėje, Respublikinėje Panevėžio ligoninėje, Panevėžio Šv. Juozapo globos namuose, Panevėžio Jaunuolių dienos centre.
         Projekto vykdytojas: VšĮ Socialiniai meno projektai
         Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.